سلول آلبوم فرهنگ هنرمند اخبار فرهنگی و هنری

سلول: آلبوم فرهنگ هنرمند اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار بین الملل انتقاد مدیر سابق سیا از تهدیدهای ترامپ راجع به رای‌گیری قدس

تصمیم مدیر جمهوری آمریکا جهت به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی همچنان با واکنش‌های بین‌المللی و محکومیت سیاستمداران روبرو می‌شود.

انتقاد مدیر سابق سیا از تهدیدهای ترامپ راجع به رای‌گیری قدس

انتقاد مدیر سابق سیا از تهدیدهای ترامپ راجع به رای گیری قدس

عبارات مهم : انتقاد

تصمیم مدیر جمهوری آمریکا جهت به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی همچنان با تصویر العمل هایی بین المللی و محکومیت سیاستمداران روبرو می شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان برنان، مدیر سابق سیا از دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا بابت ترساندن او علیه کشوهایی که ضد قطعنامه آمریکا رأی می دهند، انتقاد کرد. ترامپ پیش از رأی گیری مجمع عمومی شرکت ملل راجع به قدس کشورها را به قطع کمک مالی ترساندن کرده بود.

انتقاد مدیر سابق سیا از تهدیدهای ترامپ راجع به رای‌گیری قدس

جان برنان ۲۲ دسامبر در توئیتی از کینه توزی ترامپ جهت تلافی علیه تمام کسانی که به تصمیم آمریکا نه گفته بودند، انتقاد کرد. بازدیدکنندگان توئیتر هم به سرعت حمایت خودشان را از این انتقاد جان برنان اعلام کردند. با این حال بعضی بازدیدکنندگان هم او را متهم کردند که جهت مقصر جلوه دادن ترامپ تلاش می کند.

اوایل هفته ترامپ گفت با دقت نظاره گر کشورهایی است که در شورای امنیت و مجمع عمومی علیه آمریکا رأی می دهند. ترامپ نوشت: آنها صدها میلیون دلار و حتی میلیاردها دلار پول می گیرند و علیه ما رأی می دهند. خب ما آنها را تماشا می کنیم. بیایید علیه ما رأی بدهید. به نفع ما می شود. جهت ما اهمیتی ندارد.

تصمیم مدیر جمهوری آمریکا جهت به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی همچنان با واکنش‌های بین‌المللی و محکومیت سیاستمداران روبرو می‌شود.

پنجشنبه گذشته مجمع عمومی شرکت ملل قطعنامه ای را تصویب کرد که تصمیم ترامپ جهت به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را رد می کرد. ۱۲۸ کشور به نفع این سند رای داده اند. پیش از آن هم آمریکا قطعنامه شورای امنیت را که از ترامپ می خواست تصمیمش را لغو کند، وتو کرده بود. ششم دسامبر ترامپ اعلام کرد قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد ولی بسیاری از جمله مقام های فلسطینی آن را بزرگترین و جنبش آمیزترین اشتباه مدیر جمهوری آمریکا دانستند.

واژه های کلیدی: انتقاد | آمریکا | قطعنامه | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs